Wpisy oznaczone tagiem stylWnętrze w stylu afrykańskim

Wnętrze w stylu afrykańskim Każdy pragnie mieć wyjątkowa przestrzeń do życia bez względu, czy będzie to mały domek czy mieszkanie. Styl, jaki będzie dominował powinien jednak powtarzać się lub być widocznym w pozostałych fragmentach domu tak by bryła tworzyła spójną całość. Jednym z pomysłów na ciekawy wystrój wnętra jest styl afrykański. Charakteryzuje się on ciepłymi wyrazistymi barwami, oraz licznymi dekoracjami. Dominującym kolorem jest tutaj kolor piasku lub pomarańcz. Całą duszę pomieszczenia tworzą jednak dodatki, które znakomicie oddają Afrykę. Nie może zabraknąć tutaj drewna, bambusów, czy tkanin. Na okna zaleca się bambusowe rolety, z kolie wszelkie obicia mebli dobrze wykonać w motywie zebry, czy geparda. Afryka to przecież dziki kraj, w którym żyje wiele gatunków zwierząt. Oświetlenie jest tutaj ważnym aspektem, ale jako dekoracja a nie czynnik funkcjonalny. Świtało nie ma dawać odpowiedniego promienia tylko przytłoczoną barwę, stąd często rezygnuje się z głównego oświetlenia na rzecz dużych lamp. W stylu afrykańskim nie możemy pominąć drobiazgów, czyli licznych mis, ozdób z gliny czy rzemyku. Są to typowo afrykańskie akcenty, które sprawiają, że nasze pomieszczenia wyglądają nowocześnie i innowacyjnie za razem.

Wnętrze nowoczesne

Wnętrze nowoczesne Większość inwestorów poszukujących dobrych aranżacji stawia przede wszystkim na nowoczesność. Styl ten dominuje w budownictwie i jest jak najbardziej modny. Aby pomieszczenia były nowoczesne, oraz odznaczały się ponad czasowym stylem watro postawić na właściwy kolor, jest nim nie wątpliwie biel. Kolor ten sprawia, że pomieszczenia nabierają stylu i klasy. Można łączyć go z szarościami i delikatnymi pastelami. Kiedy decydujemy się na białe ściany musimy meble dopasować do całego projektu, zaleca się zastosowanie białych skórzanych mebli z dodatkowymi elementami metalowymi, które znakomicie je zdobią. Całą aranżację dobrze jest też przełamać na zasadzie wykonania kontrastu, wtedy wnętrze wygląda bardziej stylowo. Z bielom naturalnie najlepiej kontrastuje czerń, oraz czerwień. Kolor biały jest chłodną barwą jednak w dobrym zestawieniu z wyposażeniem pomieszczeń tworzy wrażenie przytulnego i sterylnego miejsca. Najlepszym dopełnieniem tego koloru jest drewniana podłoga. Można pokusić się o ciemny kolor podłogi, dzięki czemu przełamie dominującą w mieszkaniu biel. Biel jest kolorem ponadczasowym, jeśli się na niego zdecydujemy możemy być pewni, że pomieszczenia nabiorą szyku oraz elegancji.

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz Coraz większym zainteresowaniem cieszy się w Polsce styl skandynawski. Powodu upatruje się w prostocie, oraz minimalizmowi, który zawsze jest modny. Styl skandynawski to przede wszystkim mieszanka wielu styli, łączy się tutaj i przeplata nowoczesność, styl retro a nawet antyki. Wszystko jednak jest tak wspaniale ze sobą połączone, że tworzy spójną całość. Dominującym kolorem jest tutaj biel, oraz szarości. Kolory te są zimne, ale też nie meczą oka, dlatego też tak dobrze przyjmują się, jako dekoracje naszych ścian. Ciekawym pomysłem w stylu skandynawskim jest wykorzystanie naturalnych materiałów takich jak len, bawełna czy plecionki. Skórę można tutaj spotkać głównie, jako materiał służący na obicia mebli z kolei dekoracjami okien są len, bawełna czy nawet wełna. Różnorodność materiałów sprawia, że dom taki jest bardzo ciekawy pod względem aranżacji. Liczne materiały ciekawe faktury powodują, że styl ten na pewno nie jest nudy czy monotonny. Skandynawowie kultura tradycje widać to na przykładzie licznych dekoracji, oraz dodatków w domu. Wiele elementów jest przekazywana, jako majątek rodowy, który przechodzi z pokolenia na pokolenie. Pomimo swojego wieku przedmioty te znakomicie łączą się nowoczesnymi gadżetami.

Styl Prowansalki we wnętrzu

Styl Prowansalki we wnętrzu Styl Prowansalki nawiązuje głównie do nadmorskich willi. Charakteryzuje się prostotą, oraz pewną lekkością. Możemy tutaj pobawić się kolorem jednak dobrze, aby były one pastelowe wówczas wnętrze tworzy spójną całość. Podstawowym kolorem jest tutaj naturalnie biel, ponieważ to ona nadaje pomieszczeniom odpowiedni wygląd i szyk. Styl prowansalski jest mieszaniną wielu elementów spotykają się tutaj innowacyjne dekory z antycznymi dekoracjami czy starymi meblami. Wszytko jednak musi tworzyć wspólną całość. Styl Prowansalki swoje korzenie ma w sztuce francuskiej to głownie w tym miejscu stosowano go do aranżacji domów. Przez wiele osób uważany jest za styl nowoczesny, ponieważ wyraża się w prostych meblach dodatkach oraz jaskrawej barwie. Styl ten jest znakomitym rozwiązaniem przede wszystkim do domków nowoczesnych oraz willi. Pomimo prostych i tradycyjnych rozwiązań pomieszczeniom nie brakuje klasy. Zamierzony efekt uzyskuje się przez właściwy dobór dodatków, czyli stylowych dekoracji, ciekawych tapet czy zdobień. Styl ten znakomicie spisuje się poza granicami naszego kraju nie oznacza to bynajmniej, aby nie miał wśród nas swoich zwolenników, którzy wykorzystują elementy tylu prowansalskiego w urządzaniu domu.