Wpisy z kategorii Wystrój i styleWnętrze w stylu afrykańskim

Wnętrze w stylu afrykańskim Każdy pragnie mieć wyjątkowa przestrzeń do życia bez względu, czy będzie to mały domek czy mieszkanie. Styl, jaki będzie dominował powinien jednak powtarzać się lub być widocznym w pozostałych fragmentach domu tak by bryła tworzyła spójną całość. Jednym z pomysłów na ciekawy wystrój wnętra jest styl afrykański. Charakteryzuje się on ciepłymi wyrazistymi barwami, oraz licznymi dekoracjami. Dominującym kolorem jest tutaj kolor piasku lub pomarańcz. Całą duszę pomieszczenia tworzą jednak dodatki, które znakomicie oddają Afrykę. Nie może zabraknąć tutaj drewna, bambusów, czy tkanin. Na okna zaleca się bambusowe rolety, z kolie wszelkie obicia mebli dobrze wykonać w motywie zebry, czy geparda. Afryka to przecież dziki kraj, w którym żyje wiele gatunków zwierząt. Oświetlenie jest tutaj ważnym aspektem, ale jako dekoracja a nie czynnik funkcjonalny. Świtało nie ma dawać odpowiedniego promienia tylko przytłoczoną barwę, stąd często rezygnuje się z głównego oświetlenia na rzecz dużych lamp. W stylu afrykańskim nie możemy pominąć drobiazgów, czyli licznych mis, ozdób z gliny czy rzemyku. Są to typowo afrykańskie akcenty, które sprawiają, że nasze pomieszczenia wyglądają nowocześnie i innowacyjnie za razem.

Wnętrze w stylu wiejskim

Wnętrze w stylu wiejskim Bardzo wielu inwestorów decyduje się na dom w stylu wiejskim, wynika to przede wszystkim z miłości do tradycji i upodobań. Domy takie watro jednak wznosić na terenach do tego przeznaczonych, czyli na wsi. Poza tym, że dom wiejski z zewnątrz odznacza się prostotą i minimalizmem trzeba nawiązanie do wiejskiego stylu wykazać jeszcze w jego środku. Wnętrza w domu wiejskim powinny być minimalistyczne i ciepłe. Dominującymi barwami są tutaj biel oraz pastele, które nadają pomieszczeniu klasy, a zarazem powiększają optycznie cała przestrzeń. Tak na prawdę wnętrze domu zależy do jego umeblowania, ponieważ to dodatki najbardziej pokazują, jaki mamy styl i gust. Meble powinny być masywne i drewniane, centralnym puntem jest tutaj naturalnie salon z dużym stołem. Nie ma tutaj przepychu, jeśli chodzi o meble jednak ton pomieszczeniom nadają dekoracje, są to najczęściej stare fotografie, zabytkowe antyki, czy zastawy. Nie brakuje tutaj na pewno elementów kultury folkowej. Domy wiejskie podobne są w swym wnętrzu do domów góralskich różnią się tylko rodzajem, dodatkowo oba wnętrza są minimalistyczne i proste. Bardzo ważnym elementem domku wiejskiego jest na pewno ganek, miejsce służy do wypoczynku. Większość elementów użytych do budowy domu jest z drewna, motyw ten powtarza się również w jego wnętrzu.

Wnętrze domu z bali

Wnętrze domu z bali W budownictwie możemy spotkać rożne rodzaje domów budulców wszytko zależy do życzenia inwestora. Dużym powodzeniem szczególnie w Norwegii cieszą się domki z bali. Przypominają one troszkę nasze domki wiejskie, czy chatki leśne jednak są bardziej nowoczesne i innowacyjne. Bardzo ciekawym elementem każdego domku jest wnętrze. Wszystkie elementy wykonane są ze specjalnego drewna, czyli takiego, które jest odporne na ogień i zabrudzenia. Drewno w domu sprawia, że całość wygląda bardzo przytulnie i estetycznie. Co zaskakujące same ściany wyglądem nie odróżniają się od tych tynkowanych jest tak, ponieważ pod ich powierzchnią ukryte są wszelkie kable i urządzenia. Dzięki temu dom można dowolnie urządzić według własnego gustu. Domki z bali nie są zbyt obszerne, dlatego najczęściej wykonuje się w nich kuchnie typu otwartego policzoną z jadalnią. Dzięki temu zyskujemy dodatkowa przestrzeń. Oprócz salonu zjadają się tutaj również małe sypialnie. Aby dom wyglądał dobrze watro w wystroju opierać się na motywie drewna wówczas wszystkie elementy z zewnątrz będą współgrały z jego wnętrzem. Jeśli chodzi o dom z bali ciekawym pomysłem jest zainstalowanie oryginalnego oświetlenia, dzięki czemu dom jest bardziej nowoczesny i trendy.

Siłownia w domu

Siłownia w domu Każdy ceni piękna sylwetkę, najlepiej jest o nią zadbać pora wiosenną, kiedy pogoda dopisuje, co jednak, kiedy sportów uprawić na powietrzu już nie możemy. Nic trudnego wystarczy tylko wygospodarować trochę miejsca i stworzyć sobie siłownie. Najczęściej, jeśli chodzi o mieszkanie urządzamy ją na strychu lub piwnicy, ponieważ tam nie brakuje wolnej przestrzeni. Zanim to miejsce będzie mogło w pełni prosperować musimy dobrze je zaprojektować. Na początek watro jest zadbać o samo podłoże na siłowni nie spisze się dywan ani panele, ponieważ po nich będziemy się śliska dobrze, jeśli obłożymy podłogę wykładziną, ta znakomicie daje przyczepność i jest bezpieczna. Pomieszczenie musi mieć odpowiednią wielkość, aby pomieścić wszystkie sprzęty. Jeśli chcemy trochę więcej zyskać przestrzeni wystarczy zamontować półki, które obłożymy ciężarami, czy innymi przyrządami do ćwiczeń. Jeśli chodzi o stronę wykończeniową panuje tutaj dowolność, czyli stosujmy kolory, które lubimy najlepiej, aby były wyraziste wtedy bardziej będą na nas oddziaływać. Dobrze, jeśli do dekoracji wnętrza użyjemy dużych luster wtedy będziemy mogli podczas ćwiczeń obserwować prace naszego ciała i poprawić jego wygląd. Drugim nieocenionym elementem jest muzyka, która zapala nas do działania

Wnętrze kościoła w stylu gotyckim

Wnętrze kościoła w stylu gotyckim Wiara od dawna była ważnym czynnikiem dla wielu ludzi. Ludzie od wieków Oddawali cześć swoim bogom, aby móc liczyć na ich pomoc i dobre plony. Po dawnych czasach pozostało wiele budowli w tym kościołów, bardzo ważnym jest na pewno styl gotycki. Charakteryzuje się przede wszystkim bogatymi zdobieniami licznymi ornamentami i pięknymi malowidłami. Po tym okresie nie budowano już świątyń z takim przepychem. Nawet te pochodzące z przełomu dwudziestego wieku są już mniej okazałe i bardziej nowoczesne niż ozdobne. Styl gotycki jest bardów ciekawy, ponieważ w każdym elemencie wystroju kościoła coś się dzieje. Podstawa kościoła to kształt nawiązujący do krzyża każda wieżyczka zakończona jest krzyżem oraz wieloma zdobieniami. Nawet same okna są bardzo dużym walorem. Wnętrze nie tylko jest dobrze doświetlone dzięki strzelistym dużym sklepieniom i oknom, ale dodatkowym ich atutem są piękne kolorowe witraże, czyli malowidła na szkle. Wszystkie malunki występujące w kościele odzwierciedlają świętych, oraz sceny z ich życia. Malowidła te umiejscowione są na samych sklepieniach i łukach świątyni, dzięki czemu robią jeszcze większe wrażenie. Wnętrze kościoła składa się z kilku fragmentów, czyli naw bocznych oraz ołtarza, który to jest najbardziej zdobiony. Do jego dekoracji użyto wiele mosiądzu, oraz złotej farby, aby nadać mu odpowiedni wymiar. Całe wnętrze jest urządzone z ogromnym przepychem, widać to na przykładzie licznych obrazów, rzeźb, ale też kolorystyki.