Wpisy z kategorii Pomieszczenia w domuPokój dla niemowlaka

Pokój dla niemowlaka Pojawienie się małego dziecka na świecie jest wielkim przeżyciem. Mały człowiek przewraca nam życie do góry nogami, dlatego też zanim pojawi się powinniśmy dokładnie zając się organizacją pomieszczenia dla niego. Na pokój dla niemowlaka powinniśmy wybrać przestrzeń znajdującą się najbliżej naszej sypialni jest to pomocne podczas nocnego wstawania, czy karmienia dziecka. Pokój ten na początku nie będzie spełniał zadań pokoju dziecięcego, ma raczej być pomieszczeniem służącym do wykonywania czynności opiekuńczych nad malcem. Pokój powinniśmy zaopatrzyć w wygodne łóżeczko z odpowiednim materacem. Dzięki temu dziecku będzie wygodnie i nie zaszkodzimy jego kręgosłupowi. Poza łóżkiem musimy zakupić pozostałe meble tak by pokój był funkcjonalny, czyli szafkę na ubranka, oraz stolik. Ten ostatni przyda się podczas kąpieli czy przewijania dziecka. Całe pomieszczenie projektujemy tak by wszystkie czynności wykonywać w jak najkrótszym czasie, czyli meble są w bliskim ze sobą sąsiedztwie, a łóżeczko w centralnym punkcie pokoju. Zaleca się, aby unikać stawiania łózka koło okna lub kaloryfera, ponieważ wpływa to negatywnie na malca. Musimy pamiętać, że okno może dawać przeciąg z kolei kaloryfer bardzo wysusza powietrze i dzieci łatwo łapią alergie i zapalenia gardła.

Bawialnia

Bawialnia Coraz więcej ludzi decyduje się przełamywać tradycyjne tendencje i style na rzecz innowacyjności. Widać to przede wszystkim na przykładzie nowego budownictwa. W domu nie musimy mieć tylko podstawowych pomieszczeń, można stworzyć całkiem nową przestrzeń, jednym z pomysłów na nią bawialnia. Dzieci uwielbiają się bawić godzinami często jednak brakuje im do tego miejsca w rezultacie mamy zabawki w całym mieszkaniu. Świetnym rozwiązaniem jest urządzenie im bawialni, czyli pomieszczenia do zabawy. Można je wykonywać na dowolnej przestrzeni musi być ona jednak spora, aby dać duże pole do manewru dla dziecka. Najczęściej bawialnie powstają w piwnicach, strychach, tam gdzie metraż jest dość pokaźny. Bawialnia, aby była bezpieczna musi spełniać kilak kryteriów, po pierwsze powinny znaleźć się w niej tylko bezpieczne przedmioty i wyposażenie, czyli bez ostrych kantów i kruchych elementów. Zabawki również powinniśmy dostawać do wieku dziecka tak by była właściwe i bezpieczne. W bawialni powinno znaleźć się miejsce do zabawy aktywnej, jaki manualnej, czyli potrzebujemy stolików i krzesełek, które dobieramy biorąc pod uwagę wzrost dziecka, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na postawę. W bawialni przebywają dzieci, dlatego też nie bujny się kolorów i ciekawych dekoracji.

Sypialnia

Sypialnia Sypialnia jest ważnym punktem dla wielu par. W zależności od upodobań może być typową przestrzenią do spania lub wypoczynku. Coraz więcej osób decyduje się na montowanie telewizji w sypialni, aby w pełni wypoczywać. Sypialnia jednak musi być przede wszystkim miejscem odpoczynku, dlatego też trzeba ja dobrze zaprojektować. Ważnym aspektem w aranżacji pomieszczenia jest ustawienie łózka, powinno znajdować się z dala od kaloryferów oraz okna. Ciepłe powietrze z kaloryfera wysusza śluzówkę i sprzyja powstawaniu uczuleń, z koli bliski kontakt z oknem nie jest właściwy, ponieważ nadmiar słońca o poranku nie koniecznie musi być przyjemny. Poza łożem nie może zabraknąć tutaj szafek nocnych, gdzie chowamy drobne przedmioty są one bardzo podręcznym przedmiotem, ponieważ możemy zrezygnować z wychodzenia z łózka, wszystko mamy pod ręka. Sypialnia jest miejscem gdzie dość dużo przebywamy, dlatego tez musza być tutaj stworzone odpowiednie warunki do wypoczynku, musimy skupić się w tej kwestii na doborze barwy, nie powinna być zbyt krzykliwa, ponieważ taki kolor rozdrażnia, a z koli zbyt jaskrawe bartwy są za zimne na tego typu pomieszczenie. W sypialni panuje minimalizm, jeśli chodzi o wyposażenie, ale możemy go przełamać ciekawymi dekoracjami.

Pomieszczenie gospodarcze

Pomieszczenie gospodarcze Pomieszczenie gospodarcze jest właściwym rozwiązaniem, kiedy brakuje nam pomieszczeń w domu. Zazwyczaj wszystkie przedmioty składujemy w piwnicy lub schowku, kiedy ich jednak nie ma z ratunkiem przychodzi nam pomieszczenie gospodarcze. Miejsce to zazwyczaj jest nie wielkie, dlatego też służy głównie do przetrzymywania w nim przetworów lub środków chemicznych. Decydując się na takie pomieszczenie musimy być od początku świadomi jego ulokowania oraz funkcji, jakie ma ono spełniać. Jeśli znajduje się w sąsiedztwie holu lub przedsionka zazwyczaj służy, jako przechowalnia drobnych sprzętów, butów. Z kolei, jeśli jest usytuowany blisko kuchni wówczas organizujemy w nim produkty spożywcze. Pomieszczenia gospodarcze dawnej cieszyły się ogromnym powodzeniem, obecnie są wypierane przez nowoczesne zabudowy mebli. W wyposażeniu kuchnio znajduje się obecnie taka różnorodność schowków czy półek, że znakomicie zastępują one pomieszczenie gospodarcze. Pomieszczenie jest zamknięta przestrzenią często pozbawioną okna, dlatego też decydując się na nie musimy pamiętać o dobrej wentylacji, w przeciwnym wypadku produkty mogą się psuć. Pomieszczenie gospodarcze nie zaliczamy do wizjonerskich możemy je jedynie wzbogacić o ciekawe półki, szafki.

Kotłownia

Kotłownia Kotłownia jest ważnym elementem każdego domu. Można ją ulokować bezpośrednio w domu lub poza nim, wszystko zależy od naszych upodobań. Wielu inwestorów wybiera pierwsza wersję, ponieważ obsługa kotłowni w domu jest łatwiejsza szczególnie porą zimową, wystarczy tylko przejść do pomieszczenia. Z kolei, jeśli ulokujemy ją poza domem musimy mieć na nią dodatkowe pomieszczenie, najczęściej spełnia je budynek gospodarczy. Kotłownia wymaga podłączenia do domu i uciążliwej obsługi. Kotłownia wbrew obawom nie musi być dużym pomieszczeniem musimy ją jednak dobrze zaprojektować. Decydujemy gdzie będzie znajdował się komin, a przy nim piec. W zależności od rodzaju pieca musimy mieć odpowiednią wielkość, czyli jeśli piec jest z podajnikiem wymusza na nas zapewnienie mu sporej przestrzeni. Kotłownia jest znacznie mniejsza niż piwnica, dlatego też trudno przechowywać w niej opał, jedynym rozsądnym rozwiązaniem są piece na eko groszek, ponieważ materiał ten nie potrzebuje wiele przestrzeni. Całe pomieszczenie, aby było bardziej funkcjonalne można wyposażyć w regały i wykończyć płytkami wówczas przestrzeń nie niszczy się tak szybko. Kotłownia nie jest miejscem, do którego często zaglądamy, ale musi być funkcjonalna.