Wpisy z kategorii Budujemy domWnętrze domu szklanego

Wnętrze domu szklanego Dom szklany jest prawdziwym unowocześnieniem budownictwa. W tym wypadku tradycyjny budulec, czyli cegła, jest zastąpiony mocnym i trwałym szkłem. Z niego wykonane są ściany zewnętrzne z kolei w środku brak jakiegokolwiek podziału pomieszczeń za pomocą tradycyjnych ścian istnieje tylko ogromna pusta przestrzeń. Jest to wynikiem panującej mody, dom szklany musi być innowacyjny i minimalistyczny. W życiu codziennym oznacza to, że domek ma minimum przedmiotów w środku stawia się na pustą przestrzeń. Domy szklane zazwyczaj wykonywane są w postaci parterowej są w nim wydzielone fragmenty, ale podział ten jest umowny. Zamiast ścian to meble wyznaczają kolejny pokój, kuchnię czy salon. Dom taki musi być przede wszystkim obszerny, aby pomieścić wszystkie wymagane przestrzenie. Jeśli chodzi o wykończenie stawiamy tutaj przede wszystkim na prostotę, czyli nie zagracamy przestrzeni bibelotami. Panująca barwą w pomieszczeniach jest zimna biel lub szarości, ponieważ to one znakomicie współgrają ze szkle. Dom szklany ma wiele zalet jest pomieszczeniem nowoczesnym i innowacyjnym, jedyną jego wagą może być brak ścian, co wpływa na poczucie intymności w domu. Domy te naradzie są bardzo drogą inwestycja wiec decydują się ani tylko nieliczni.

Wnętrze domu góralskiego

Wnętrze domu góralskiego Dom góralski jest bardzo charakterystyczny ze względu na swoją bryłę. Chatki budowane są w podstawie prostokąta i najczęściej posiadają dwu spadowy dach. Tą oryginalność widać również w samym wnętrzu pomieszczeń. Miejscem centralnym jest tutaj kuchni, w której nadal królują stare piecyki. Największym miejscem jest naturalnie salon. Pomieszczenie służy przyjmowaniu gości i zabawie w gronie rodzinnym. W centrum pokoju znajduje się duży najczęściej dębowy stół i krzesła. W domu góralskim nie może zabraknąć motywu ludowego, widać go na każdym kroku, górale uwielbiają tradycje i jak najbardziej ją wspierają. Wnętrza bogate są w pięknie haftowane chusty, obrusy. Nawet wyposażenie pokoi jest tradycyjne, czyli stoły meble są często ręcznie wykonywane i poosiadają bardzo bogatą historię. Podstawowym budulcem zużytym do celów konstrukcyjnych domostw jest naturalnie drewno, rządzi ono również we wnętrzu pomieszczeń. Ściany wykończone są pięknym drewnem oraz belkami, które stanowią dużą ozdobę domostw. Dom góralski jest przede wszystkim miejscem kultywującym tradycję. Elementy wystroju często mają kilkaset lat i są przekazywane, jako pamiątki rodzinne. Nie brakuje tutaj motywów ludowych, oraz naturalnych ozdób w postaci licznych kwiatów i ziół.

Styl Prowansalki we wnętrzu

Styl Prowansalki we wnętrzu Styl Prowansalki nawiązuje głównie do nadmorskich willi. Charakteryzuje się prostotą, oraz pewną lekkością. Możemy tutaj pobawić się kolorem jednak dobrze, aby były one pastelowe wówczas wnętrze tworzy spójną całość. Podstawowym kolorem jest tutaj naturalnie biel, ponieważ to ona nadaje pomieszczeniom odpowiedni wygląd i szyk. Styl prowansalski jest mieszaniną wielu elementów spotykają się tutaj innowacyjne dekory z antycznymi dekoracjami czy starymi meblami. Wszytko jednak musi tworzyć wspólną całość. Styl Prowansalki swoje korzenie ma w sztuce francuskiej to głownie w tym miejscu stosowano go do aranżacji domów. Przez wiele osób uważany jest za styl nowoczesny, ponieważ wyraża się w prostych meblach dodatkach oraz jaskrawej barwie. Styl ten jest znakomitym rozwiązaniem przede wszystkim do domków nowoczesnych oraz willi. Pomimo prostych i tradycyjnych rozwiązań pomieszczeniom nie brakuje klasy. Zamierzony efekt uzyskuje się przez właściwy dobór dodatków, czyli stylowych dekoracji, ciekawych tapet czy zdobień. Styl ten znakomicie spisuje się poza granicami naszego kraju nie oznacza to bynajmniej, aby nie miał wśród nas swoich zwolenników, którzy wykorzystują elementy tylu prowansalskiego w urządzaniu domu.