Wpisy z Październik 2014Wnętra o malej przestrzeni

Wnętra o malej przestrzeni Jest wiele pomysłów, z których musimy niestety zrezygnować, ponieważ nie pozwala nam na to zbyt mała przestrzeń. Po umeblowaniu mieszania możemy stwierdzić, że pokoje stają się wiele mniejsze niż zakładaliśmy, co zatem zrobić, aby efekt ten odwrócić i zyskać sporo przestrzeni?. Pierwszym pomysłem jest właściwy dobór barw, czyli stawiamy w tym wypadku na jaskrawe kolory dzięki nim pomieszczenia będą wyglądały na większe. Farba ma jednak jedną zasadniczą wadę mianowicie szybko się brudzi i może odpryskiwać. Jeśli nie jesteśmy entuzjastami farb może warto jest zastanowić się nad tapetami. Obecnie jest ogromny wybór, jeśli chodzi o tapety, mogą występować w różnych deseniach, formach kształtach. Jeśli nasza przestrzeń jest mała watro wybierać tapety z nadrukowaną grafiką. Wspaniale spisują się tutaj tapety w czarno białe pasy poziome, one dobrze wydłużają przestrzeń, przez co mamy wrażenie, że pomieszczenie jest większe. Kolejnym doskonałym motywem na nadruk na tapecie są pnie drzewa lub motywy trójwymiarowe. Wybierając tapetę musimy jednak pamiętać o barwie nie może być ona krzykliwa, ponieważ wtedy za bardzo przykuwałaby uwagę i zarazem przytłoczyłaby cale pomieszczenie. Tapetę taką kleimy na najdłuższą ścianę, dzięki czemu efekt jest bardziej wyrazisty.

Przedsionek

Przedsionek Przedsionek jest dość małą przestrzenią, ale bardzo ważną dla każdego domu. W miejscu tym oddzielona zastaje cześć dworna, oraz pomieszczenia mieszkalne. W przedsionku najczęściej organizujemy sobie wieszaki oraz szafki na obuwie. Każdy projekt domu ma takie rozwiązanie, ponieważ jest bardzo funkcjonalne. Zazwyczaj do przedsionków nie przywiązuje się dużej wagi, ponieważ nie spędzamy tam wiele naszego czasu, co za tym idzie pomieszczenia te są dość małe i nie ustawne. Tym czasem nawet przedsionek można dobrze zaprojektować, wystarczy tylko trzymać się kilku ważnych zasad. Po pierwsze w pomieszczeniu tym musi znajdować się okno, aby dobrze doświetlić przedsionek, jeśli w palnie go nie mamy stawiamy na mocne światło sztuczne. Dobrym rozwiązaniem dla malej powierzchni jest wykonanie szafy w zabudowie, dzięki temu powiększymy optycznie pomieszczenie i zyskamy miejsce na dodatkowe okrycia i ubrania. Kiedy przedsionek jest mały można jeszcze pobawić się w nim kolorem, czyli użyć barw pastelowych lub jasnych tapet. Odpowiedni dobór barw pozwoli nam na powiększenie optyczne przedsionka i dopasowanie go do reszty pomieszczeń, jeśli chodzi o walory estetyczne. W urządzaniu tego miejsca nie pomijamy podłogi w tym wypadku dobrym rozwiązaniem będą duże płytki.

Wnętrze domu góralskiego

Wnętrze domu góralskiego Dom góralski jest bardzo charakterystyczny ze względu na swoją bryłę. Chatki budowane są w podstawie prostokąta i najczęściej posiadają dwu spadowy dach. Tą oryginalność widać również w samym wnętrzu pomieszczeń. Miejscem centralnym jest tutaj kuchni, w której nadal królują stare piecyki. Największym miejscem jest naturalnie salon. Pomieszczenie służy przyjmowaniu gości i zabawie w gronie rodzinnym. W centrum pokoju znajduje się duży najczęściej dębowy stół i krzesła. W domu góralskim nie może zabraknąć motywu ludowego, widać go na każdym kroku, górale uwielbiają tradycje i jak najbardziej ją wspierają. Wnętrza bogate są w pięknie haftowane chusty, obrusy. Nawet wyposażenie pokoi jest tradycyjne, czyli stoły meble są często ręcznie wykonywane i poosiadają bardzo bogatą historię. Podstawowym budulcem zużytym do celów konstrukcyjnych domostw jest naturalnie drewno, rządzi ono również we wnętrzu pomieszczeń. Ściany wykończone są pięknym drewnem oraz belkami, które stanowią dużą ozdobę domostw. Dom góralski jest przede wszystkim miejscem kultywującym tradycję. Elementy wystroju często mają kilkaset lat i są przekazywane, jako pamiątki rodzinne. Nie brakuje tutaj motywów ludowych, oraz naturalnych ozdób w postaci licznych kwiatów i ziół.

Nowoczesne wnętrza połączone z antykiem

Nowoczesne wnętrza połączone z antykiem W sztuce dekoratorskiej wiodącym ternem jest nadal nowoczesność. Przejawia się ona w zwariowanych pomysłach dekoratorskich innowacyjnych meblach czy też dodatkach. Zazwyczaj decydujemy się na wykorzystanie jednego stylu w aranżacji naszej przestrzeni życiowej tym czasem możemy go przełamywać elementami pochodzącymi z innego wieku. Nawet połączenie nowoczesności z antykiem ma swoje pozytywy. Dzięki takiemu pomysłowi przestrzeń zyskuje całkiem nowy wygląd staje się ponadczasowa. Wystarczy tylko dobrze zestawić ze sobą pewne elementy wystroju. Czyli do nowoczesnego wnętrza proponujemy antyczne elementy mogą być to stare szafki, zegary wszytko to, co wygląda na stare i pochodzące z dawnej epoki. Mieszanie styli jest bardzo dobrym pomysłem na nowoczesne pomieszczenia tylko nieliczni się na nie decydują, ponieważ jest tutaj cienka granica między kiczem a dobrym smakiem. Wnętrze będzie wyglądało dobrze, jeśli go nadmiernie nie zagracimy powinniśmy być delikatni w dodatki liczy się tutaj prostota oraz minimalizm. Znakomitym kolorem pasującym do tego typu wnętrza jest biel, która nada mu dostojny wyraz. Musimy mimo obaw z łączeniem dwóch styli pamiętać ze nowoczesność lubi abstrakcyjne rozwiązania.

Pomieszczenie w stylu pop

Pomieszczenie w stylu pop Najnowszym terenem w aranżacji przestrzeni jest styl pop. Aby go wykonać wystarczy tylko zaplanować sobie pewien motyw przewodni, może nim być komiks, ciekawe faktury czy barwy. Motyw ten jest głównym założeniem naszego pomieszczenia. Co ważne taki styl nadaje się nie tylko do pokoju nastolatka, ale nawet salonu gdzie przyjmujemy gości. Zanim zaczniemy nasz plan wpisywać w życie musimy postarać się zgromadzić elementy naszego wystroju. Stawiamy tutaj w zależności od motywu, jaki wybierzemy na ciekawe tkaniny, materiały dodatki. Jeśli chodzi o barwę wybieramy biel, ponieważ ta nadje elegancji i świetnie pasuje w zestawieniu do szalonej formy, jaką planujemy uzyskać. Ciekawe dodatki mogą być nie tylko na ścianie, ale też na podłodze tworząc całkiem nowoczesną formę. Jeśli na przykład naszym motywem będzie kula powinna ona dominować nie tylko, jako tapeta czy oświetlenie, ale nawet w meblach oraz innych dodatkach. Motyw musi być nadrzędny w pomieszczeniu i składać się z wiele drobiazgów, które go tworzą tutaj każdy szczegół jest bardzo ważny. Pomieszczenie w stylu pop jest bardzo innowacyjne, dlatego też wielu sadzi ze styl jest zbliżony do nowoczesnego trendu w aranżacji wnętrzach ważne, jeśli styl jest użyty do salonu powinien powtórzyć się w innych elementach, aby dom nie stał się kiczowaty.